Activiteit: Bedrijfsbezoek Wettersnijer 2016

Wat is watersnijden en de veranderingen rond ZZP-ers

Rond 16:00 uur werden we bij de Wettersnijer in IJlst ontvangen met een kopje koffie/thee met een heerlijke koek.

De bijeenkomst begon met een presentatie van Paul Hager over de wet DBA die per 1 mei 2016 in zou gaan. Het ging over de veranderingen waar je als ZZP-er tegenaan loopt of als je werk door een ZZP-er laat uitvoeren. Maar ook zaken als 'wat is zelfstandigheid', kwaliteitsborging en modelovereenkomsten als vervanging voor de VAR kwamen aan bod.

Daarna kregen we een presentatie over de Wettersnijer zelf. De Wettersnijer één van de eerste 3 watersnijders uit Friesland! Met twee snijtafels (3000x1500 en 6000x3000), beiden uitgerust met een dubbele kop, wordt onder andere voor de machine- en jachtbouw gesneden. 

Staal, aluminium RVS en diverse kunststoffen van 2 tot en met 60 dik veelal op voorraad. Wettersnijer is een bedrijfsonderdeel van Koopman Metaal. Koopman Metaal en heeft al meer dan 40 jaar ervaring
Daarna was het tijd voor een hapje en drankje. Een goed verzorgd buffet stond voor ons klaar.

Aansluitend gingen we de fabriek in voor een rondleiding. Er was speciaal een medewerker aan het werk om ons een werkende watersnijder te laten zien.

Rond 19:30 uur werd de avond afgesloten met een kopje koffie en toog een ieder huiswaarts.